UCZYMY, SZKOLIMY, ŚWIADCZYMY USŁUGI, NAPRAWY, PRZEGLĄDY TECHNICZNE, NOCLEGI, BURSA, SCHRONISKO

AKTUALNOŚCI

JESIEŃ W BIBLIOTECE

[...] Czyż może być coś milszego, jak siedzieć z książką wieczorem przy kominku, podczas gdy wiatr duje w szyby, a w pokoju pali się lampa?[...] Nie myśli się wówczas o niczym [...] i tak mijają godziny. Nie ruszając się z miejsca człowiek przechadza się po krajach, które widzi oczyma duszy, i fantazja wplatając się w baśń igra ze szczegółami lub biegnie za głównym wątkiem. I zdaje się nam, że sami jesteśmy bohaterami tych opowieści, że pod ich szatą biją nasze serca.
Gustave Flaubert „Pani Bovary".


 
Tym razem informację z biblioteki rozpoczynamy słowami Gustawa Flauberta, ponieważ zapraszamy wszystkich chętnych na jesienne czytanie. Na dworze coraz chłodniej, siąpi deszcz, wieje wiatr, więc miło spędzić parę chwil przy ciekawej książce. Właśnie od wczoraj możemy zaproponować nowe pozycje

z działu literatury obyczajowej, reportażu i biografii. Natomiast nasza szczególna propozycja na październik to:

Agencja modelek Eileen Ford


Portret bezkompromisowej kobiety, która stworzyła świat mody. Eileen Ford, szczera do bólu, kiedy broniła swoich wyśrubowanych standardów, nigdy się wahała. Kiedy coś postanowiła, robiła wszystko, aby to osiągnąć. Była też znana ze świetnego oka do talentów i z oddania, z jakim traktowała swoje modelki.

W okresie jesienno-zimowym do biblioteki Centrum zapraszamy od poniedziałku do czwartku w godzinach 13.30 – 16.00.


... a do czytania na listopad polecamy książkę

pod tytułem "Córka doskonała" A.ProwseŻona. Matka. Córka. Tylko, co zrobić, kiedy ma się tego wszystkiego serdecznie dosyć? Jackie całym sercem kocha swoją rodzinę. Jasne, jej nastoletnie dzieci potrafią być rozkapryszone,
a mężowi czasami przydałby się porządny kopniak motywacji. Ach, i całodobowe usługiwanie matce
z Alzheimerem to również nie jest bułka z masłem. Jackie poświęciła wiele, żeby jej dom stał się ostoją bezpieczeństwa i miłości. Jednak ciasna, acz urokliwa posiadłość z widokiem na morze już jej nie wystarcza. Największym pragnieniem Jackie jest, aby jej dzieci nie zmarnowały swojej przyszłości, tak jak niegdyś zrobiła to ona. Skoro Martha, jej najstarsza córka, dostała się na uniwersytet i spełnia marzenia, to jej poświęcenie chyba było czegoś warte prawda?

bibliotekarz: Joanna Jedynak