UCZYMY, SZKOLIMY, ŚWIADCZYMY USŁUGI, NAPRAWY, PRZEGLĄDY TECHNICZNE, NOCLEGI, BURSA, SCHRONISKO

AKTUALNOŚCI

JESIEŃ W BIBLIOTECE

[...] Czyż może być coś milszego, jak siedzieć z książką wieczorem przy kominku, podczas gdy wiatr duje w szyby, a w pokoju pali się lampa?[...] Nie myśli się wówczas o niczym [...] i tak mijają godziny. Nie ruszając się z miejsca człowiek przechadza się po krajach, które widzi oczyma duszy, i fantazja wplatając się w baśń igra ze szczegółami lub biegnie za głównym wątkiem. I zdaje się nam, że sami jesteśmy bohaterami tych opowieści, że pod ich szatą biją nasze serca.
Gustave Flaubert „Pani Bovary".

 

Tym razem informację z biblioteki rozpoczynamy słowami Gustawa Flauberta, ponieważ zapraszamy wszystkich chętnych na jesienne czytanie. Na dworze coraz chłodniej, siąpi deszcz, wieje wiatr, więc miło spędzić parę chwil przy ciekawej książce. Właśnie od wczoraj możemy zaproponować nowe pozycje
z działu literatury obyczajowej, reportażu i biografii. Natomiast nasza szczególna propozycja na październik to:

Agencja modelek Eileen Ford

Portret bezkompromisowej kobiety, która stworzyła świat mody. Eileen Ford, szczera do bólu, kiedy broniła swoich wyśrubowanych standardów, nigdy się wahała. Kiedy coś postanowiła, robiła wszystko, aby to osiągnąć. Była też znana ze świetnego oka do talentów i z oddania, z jakim traktowała swoje modelki.

bibliotekarz: Joanna Jedynak