UCZYMY, SZKOLIMY, ŚWIADCZYMY USŁUGI, NAPRAWY, PRZEGLĄDY TECHNICZNE, NOCLEGI, BURSA, SCHRONISKO

Piernikowe szaleństwo

W okresie przedświątecznym w ramach zajęć świetlicowych realizowanych w Bursie PCKZiU przy ul. Połczyńskiej, a także zajęciach praktycznej nauki uczniowie uczący się w zawodzie pracownik pomocniczy obsługi hotelowej i wychowankowie Bursy zajęli się wytwarzaniem bożonarodzeniowych pierników.

Przy tej okazji krok po kroku poznawali poszczególne etapy procesu technologicznego wytwarzania pierników- od przygotowania odpowiedniego ciasta przez wycinanie z ciasta pierników o różnych kształtach i pieczenie aż do dekorowania upieczonych pierników. Największym wyzwaniem okazał się ostatni etap dekorowania pierników. Tutaj potrzeba było nie tylko zręczności manualnej, znajomości receptury i umiejętności właściwego dobierania składników. Należało wykazać się pomysłowością, zmysłem estetycznym, artystycznym smakiem; wykorzystać wyobraźnię do tworzenia pierników.

Uczestnicy zajęć nie zawiedli - powstały piękne pierniki. Zostały one ładnie zapakowanie i wręczone uczestnikom wigilijnego spotkania kombatantów, którego organizatorem był Starosta Drawski.